«Υγιής στάση σώματος-Βάδιση», Ενημέρωση από το Κέντρο Υγείας Αλεξάνδρειας

Παρασκευή, 15-3-2024

Την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο του προγράμματος Αγωγής Υγείας, είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας, αρχικά στο διδακτήριο της Καψόχωρας και στη συνέχεια στο διδακτήριο του Νησελίου, τη Φυσικοθεραπεύτρια του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας, κ. Δήμητρα Διάλλα.

Θέμα της δράσης παρουσίασης ήταν η ευαισθητοποίηση και ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας για την «Υγιή στάση σώματος και Βάδιση»

Η κ. Διάλλα ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για το τι πρέπει να κάνουν ώστε να προφυλάξουν το σώμα τους από μυοσκελετικά ανεπιθύμητα προβλήματα και να καταλάβουν ότι η σωστή στάση του σώματος και η άσκηση, συμβάλλουν  στην καλή υγεία μας.

Ευχαριστούμε πολύ την κ. Διάλλα για την εμπεριστατωμένη ενημέρωση και για την προσφορά της σε ό,τι χρειαστούμε σε θέματα που αφορούν την υγεία μας.

Δείτε φωτογραφίες εδώ.